Zakończyło się coroczne spotkanie branży Kruszywa Cement Wapno.2016-10-10

W dniach 29-29 września  po raz kolejny branża kruszyw, cementowa i wapiennicza  spotkała się w krakowskim hotelu Best Western.  W tym wydarzeniu nie zabrakło również  przedstawicieli  Makrum Project Management. Podczas dwudniowego spotkania specjaliści z branży rozmawiali,  w jaki sposób  przetrwać trudną sytuację rynkową i jak poradzić sobie z obecnymi problemami branży wydobycia i przerobu kruszyw.

Tematem dyskusji  również był problem rosnącej, niekoncesjonowanej eksploatacji kopalin w Polsce, o której mówiła Olimpia Kozłowska z PIG - PIB. Poruszony zostały także aspekt  zmian, które w branży kruszyw przyniesie nowe Prawo Wodne.

Po raz pierwszy sympozjum zostało podzielone na dwie równoległe konferencje: dla branży kruszyw oraz dla branży cementowo-wapienniczej. Nowością był wieczór integracyjny na stoiskach oraz warsztaty Lean dla górników. Tradycyjnie program sympozjum zawierał  debatę na tematy poruszane w trakcie całego dnia, która finalizowała  pierwszy dzień spotkania . Oprócz tego można było odwiedzić ekspozycję  kilkudziesięciu stoisk, promujących produkty i usługi uczestników  sympozjum. Ostatnim punktem programu była wycieczka techniczna  do kopalni w Czatkowicach gdzie można było zobaczyć linie technologiczne oraz metody wydobycia.

Nasza delegacja odbyła wiele spotkań, podzieliła się opiniami i poznała potrzeby swoich partnerów. Mamy nadzieję że rozmowy  były owocne i kolejne firmy dołączą do grona  naszych zadowolonych klientów. Szerszą realcję z tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ.