KRUSZARKI UDAROWE

Kruszarki udarowe przeznaczone są do kruszenia materiałów średnio twardych – takich, jak: klinkier, piaskowiec, węgiel, wapień itp. Kruszarki tego typu składają się z dzielonego korpusu spawanego oraz ułożyskowanego tocznie wirnika, na którym zamocowane są listwy udarowe (bijaki). Wewnątrz korpusu zawieszone są ruchome wahadła. Korpus wyłożony jest płytami wykładzinowymi.

Kruszarki udarowe przeznaczone są do rozdrabniania materiałów twardych i średnio twardych, jak np. dolomit, granit, wapień, klinkier, piaskowiec, węgiel. Materiały te nie mogą jednak posiadać zanieczyszczeń ilasto-gliniastych w ilości większej niż  15% oraz wilgotności maximum 20%. Kruszarki te służą do przygotowania materiałów do budowy dróg, nasypów kolejowych, jak również do wstępnego rozdrabniania materiałów, podlegających dalszej przeróbce w innych urządzeniach, np. w młynach.

Dla szybkiej wymiany części zastosowano korpus dzielony, otwierany za pomocą urządzeń hydraulicznych lub podnośników mechanicznych należących do wyposażenia kruszarki. Wirnik kruszarki napędzany jest silnikiem elektrycznym. Kruszarka charakteryzuje się zwartą i prostą konstrukcją o stosunkowo małych gabarytach, a użyte do jej budowy materiały zapewniają dużą trwałość części. Kruszarki w wykonaniu specjalnym mogą kruszyć materiały twarde, na przykład otoczaki itp.

KARTY TECHNICZNE DO POBRANIAChcesz dowiedzieć się więcej ? Pobierz karty techniczne kruszarek udarowych. 
kruszarka-udarowa-makrum
Kruszarki udarowe, listwowe -jednowirnikowe
kruszarka-udarowa-makrum
Kruszarki udarowe dwuwirnikowe